Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Kelner

Późnym wieczorem wraca do domu Kowalski na lekkim rauszu.
- Ty łachudro!
Zaczyna mu robić awanturę żona
– Czy ty wiesz, jak się nazywa facet co całymi dniami przesiaduje w knajpie?
- Oczywiście kochanie. Taki facet nazywa się kelner.

Kelner
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Biedne

O biedne rzesze rybie,
łowione w techniki trybie.

Biedne
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (16)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Etyka i Prawo/Czy PZW to organizacja przestępcza? 

Czy PZW to organizacja przestępcza?

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2850 
Komentarzy: 0 
ID: 65342 
Węzeł: 43285 
Moje drugie ja

Czytałem gdzieś artykuł o tym jak oskarżono (w Niemczech) karpiarzy (skądinąd grupy wędkarzy obchodzącej się z rybami najlepiej) o znęcanie się nad zwierzętami.

Zostali skazani bo (o ile dobrze pamiętam)przetrzymywali ryby do ważenia i je ważyli. Zostali skazani bo tam obowiązuje "Ustawa o ochronie praw zwierząt"

A tu proszę, czytam sobie WW, czyli główną tubę PZW i jak zwykle trafiam w końcu na stronę zatytułowaną „Rekordy na plan”. No i uderzyła mnie (do dziś mam guza) taka myśl – czy można oskarżyć PZW o świadome i permanentne łamanie praw zwierząt?.

Przecież w Polsce obowiązuje taka sama „Ustawa o ochronie praw zwierząt” i tam jak byk stoi, że zabronione jest:
Art. 6 pkt. 7 - używanie uprzęży, pęt, stelaży, więzów lub innych urządzeń zmuszających zwierzę do przebywania w nienaturalnej pozycji, powodujących zbędny ból, uszkodzenia ciała albo śmierć,

WW i PZW rejestrują od lat oficjalne rekordy Polski w oparciu o wagę złowionej ryby. Proceder ważenia jakby nie patrzeć stoi w sprzeczności z powyższym zapisem. Pominę na razie fakt dopuszczenia (przez brak ograniczenia limitów górnych rozmiarów) przez PZW do niszczenia pomników przyrody, jakimi bez wątpienia są takie ryby jak ostatnio sprzedany do hipermarketu sum. Pytam, więc - Czy PZW to organizacja przestępcza ? Czy ZG PZW jako organ nadrzędny nie powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej?.

Bardzo jestem ciekaw waszych głosów.

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Darmowy ERP i CRM - Odoo - dawny OpenERP

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).