Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Wobler

Zdzichu i Janek poszli na sumy , po chwili:
- koledzy! ratujcie!Zdziśka, wobler przygniótł.

Wobler
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Kleń - chrząszcz brzmi w... 

Kleń - chrząszcz brzmi w...

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 8546 
Komentarzy: 0 
ID: 33243 
Węzeł: 19626 

Można niekiedy kupić w sklepie wędkarskim przynęty jako żywo przypominające owady. W ich produkcji od lat specjalizuje się amerykańska firma Rebel, także yo-zuri mają kilka "owadzich" modeli.

Pasikoniki, gąsieniczki, biedronki (to firma Kendike), żuczki (to Marek Kaczówka i MRM), oski i inne insekty są znakomitymi przynętami na klenie.

Większość spinningistów stara się te wabiki prowadzić w klasyczny sposób, ściągając je mniej lub bardziej jednostajnie. Nie jest to, Boże broń, jakiś ewidentny błąd, ponieważ woblerki te także podczas takiego prowadzenia wykazują duże właściwości wabiące i bywają wielce skuteczne.

To tylko niepełne wykorzystanie wszystkich możliwości, które dają "podróbki" owadów.

Niemal każdy spinningista spotkał się z pobiciem spływającej swobodnie przynęty. Specjalizujący się w kleniu koledzy niejeden raz złościli się na siebie, gdy ryba w widowiskowy sposób zbierała woblerka z powierzchni i wypluwała go, zanim zdążyło się zamknąć kabłąk i zaciąć.

Tymczasem woblerki owadzie warto wykorzystywać także podczas spływania - trzeba tylko przez cały czas trzymać palec wskazujący na rancie szpuli i dbać o to, by żyłka nie tworzyła zbędnych łuków i zwisów. Nie należy przejmować się smużeniem przynęty na powierzchni wody - wprost przeciwnie, warto drganiami szczytówki smużenie takie wywoływać. Wszak nie każdy owad spływający z nurtem jest nieboszczykiem.

Kleń - ryba wszystkich metod

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).