Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Wyznania

Sędzia do oskarżonej:
- A więc nie zaprzecza pani, że zastrzeliła męża podczas transmisji z meczu piłkarskiego?
- Nie, nie zaprzeczam.
- A jakie były jego ostatnie słowa?
- Oj strzelaj, prędzej, strzelaj...

Wyznania
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

"Cienie"

Tylko cienie spokojne, tych co odeszli,

więcej...

"Cienie"
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/O konkretnej rybie/Saga o rzecznym szczupaku - Nie bać się wyskoku 

Saga o rzecznym szczupaku - Nie bać się wyskoku

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4523 
Komentarzy: 0 
ID: 11325 
Węzeł: 9539 

Ileż szczupaków wypięło się w chwili wyskoku, trudno policzyć. Zdarzyło się to chyba każdemu, kto zetknął się choć kilka razy z tym drapieżnikiem.

Ma szczupak zwyczaj, by podczas forsowniejszego holu wyskoczyć nad powierzchnię, stanąć na ogonie i rozpaczliwie potrząsać łbem, aby tym sposobem pozbyć się przynęty.

Wędkarze w tym właśnie momencie często wpadają w panikę. Zupełnie naturalnym odruchem jest w takiej chwili podnoszenie szczytówki jak najwyżej, przyśpieszenie zwijania żyłki, dokręcenie hamulca do oporu. Takie reakcje zmuszają wręcz walczącego o życie szczupaka do ponawiania wyskoków. Raz, drugi, trzeci - kotwica powiększa otwór w rybiej paszczy... Jeszcze jedno potrząśnięcie pyskiem i szczupak jest wolny, a wędkarz bardzo zasmucony.

Warto zdusić w sobie naturalne zachowania. Szczytówkę obniżyć ku wodzie - pamiętając jednak o tym, by wędzisko tworzyło z linką kąt prosty - przerwać zwijanie i lekko zwolnić hamulczyk. To powinno skłonić drapieżnika do powrotu pod wodę.

Walka ze zdesperowanym szczupakiem skłania wielu spinningistów do rozejrzenia się za kołowrotkiem posiadającym tzw. hamulec walki. Umożliwia on błyskawiczne zwolnienie lub dociśnięcie sprzęgiełek hamulca i precyzyjny powrót do pierwotnego ustawienia. I z pewnością "fightin' drag" jest usprawnieniem godnym polecenia i wartym wydanych pieniędzy. Choć nauka korzystania z dodatkowego hamulca zajmuje trochę czasu.

cd. Letnie fortele

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Wędkarstwo gruntowe

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).