Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Facet

Siedzi baba u lekarza, nagle przychodzi facet wyjmuje oczy i mówi:
"oczy-wiście".
Podniecona baba biegnie do domu i opowiada mężowi:
- siedzę ja sobie u lekarza, nagle przychodzi facet wyjmuje sobie oczy i mówi:
"...naturalnie"

Facet
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Rymogady

Rymogady.

Lubię wszelakie polemiki;
w nich wiele pieprzu i soli,
bo patrząc na tego gadulstwa wyniki
można wiedzieć, co kto myśli i woli.

Mnie jednak do głowy myśl uparta wpadła:
dlaczego te gadające głowy
polemizują używając rymadła,
zamiast normalnej mowy?

To jakiś atawizm chyba
z trzeciorzędowego chaosu,
kiedy rybać, czyli mówić, chciała ryba,
ale jej Bozia nie dał głosu.

Stąd niektórzy z nas, ryb dalecy potomkowie,
mający najwięcej rybich genów,
posługują się rybo- czy rymosłowiem,
zaskakując nas swoją ryboweną.

Jeśli wątpiący w mą teorię byliby,
ja analizą naukowo poprawną,
że Sławek („Byba”) pochodzi od ryby
wywiodłem już bardzo dawno

Więc wyluzujcie co nieco,
zacierając dalekiej przeszłości ślady,
abyście nie zostali, oczami świecąc
nazwani z humorem – RYMOGADY.

PS.
Stwierdzam z uczuciem ambiwalentnym,
że i ja nie jestem święty
i kultywując gadulstwa obyczaj
do rymogadów się także chyba zaliczam.

Rymogady
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

odpowiedź do uwag

Proszę Pana, utrudnił Pan ludziom jakiekolwiek odniesienie się do uwag dając je w tekście, a nie w formie komentarza. Do tego pośpiech spowodował, ze całość stała się nieczytelna i strona się rozjeżdża. Postarałem się jednak odnieść do wszystkiego co napisane.
Art.1.2. Nie definiuje się pojęć, jeżeli są one już zdefiniowane samym znaczeniem słowa. Jeśli ktoś ma wątpliwości odsyłam do słownika języka polskiego i tam znajdzie definicje jednoznaczną. To tak jakby żądał definicji czym jest dziedzictwo - tego też nie definiuję.

Art.1.4. Prawo polskie musi być spójne i obowiązuje każdego w jednakiej mierze, więc nie ma się co do niego odnosić. Natomiast prawo międzynarodowe nie koniecznie musi być respektowane przez Polskę, więc odniesienie jest słuszne i konieczne.

Art.2.1. A niby dlaczego mają się odnosić do wszystkich żyjących stworzeń w wodzie. Pozyskiwanie bentosu też? No chyba przesada. Również parę ryb jest chronionych. Ustawa ma się odnosić między innymi do połowu. Jeżeli tak to właśnie jest to jasne, tym bardziej że jest zaznaczone ryb. Do połowów zalicza się również kraby raki krewetki i tak wyszczególnione minogi. Właśnie ze względu na fakt iż zwierzęta są określane przez inne przepisy, które mogą ulegać zmianom i nie koniecznie minogi za 20 lat muszą być chronione je również się wymienia, tak jak raki. Krabów, czy krewetek w naszych wodach śródlądowych nie ma, więc się nie wymienia.

Art.2.4. Albo będzie lawina pism o pozwolenia, albo będzie samowola i pustynie, bo pod pozorem pozyskiwania tarlaków, będą odłowy gospodarcze, z czym mamy obecnie już do czynienia. Nie mamy wbrew pozorom pozyskiwania tarlaków na taką skalę, aby minister utonął w papierach no i te pozyskiwania rozkładają się w czasie ze względu na różny okres tarła ryb. Przypomina mi to wielki szum jak wchodziły prawa, które nakładały dodatkowe obowiązki na U.S. Też był rwetes o to że zasypani będą ilością podań nie do przerobienia i utoną w tym całkowicie. Zarzut okazał się na wyrost.

Art. 3 Pokiwam tylko głową. Wszystkie te gatunki są obce danym środowiskom wodnym w Polsce. Karp nie jest w Polsce od 1000 lat. Odsyłam do poczytania w tym temacie. Zarzut o ilosci wyrażających zgodę by nabrała mocy jest bezzasadny. Teraz też tak jest, a mimo to mamy jak mamy. Luzowanie tego zapisu, to krok do kolejnego zapaskudzania wód.

Art.4.1.
A do czego odnosi się ustawa - chyba do powierzchniowych wód śródlądowych, ale dobrze aby nie było wątpliwości dopiszemy że chodzi o wodę, a nie o lotnisko. Traktujemy jako zasadne.

Art. 5.3. Po prostu tak nam to wyszło.

Art. 6.2. Słuszna uwaga. Użyjemy proponowanego słownictwa. Rozbudowane zdanie faktycznie, spuchnięte jak moja teściowa. Można to ewentualnie zmienić w punkty, to może bardziej zrobi się przejrzyste i nie będzie tak kuło w oczy. Postaramy się. Dalsza część art.6 pomijam bo wszystko zgadza się.

Art.7.2. jest dokładnie tak jak napisałeś. Niby krótko, ale przy zmieniającej szybko sytuacji w naszych wodach i wpływie niekorzystnych wielu czynników wynikających różnymi czynnikami w tym ostatnio nawet pogodowymi, na przestrzeni tych 6 lat zmienić się może bardzo dużo. Dlaczego sześć a nie fafnaście. Nawiązaliśmy do 3 letniego obowiązku poddania się kontroli, czyli co druga kontrola wywiązywania się z obowiązków jeden operat. To pozwoli dodatkowo mieć spojrzenie na temat prawidłowości kontroli i wywiązywania się z obowiązków.

Art.7.3. Proponuję dodać „3) aktualny stan ichtiofauny sporządzony na podstawie udokumentowanych połowów." Sformułowanie - a w szczególności - sugeruje, że nie oznacza to kategorycznie. Tak jest jednoznacznie - ma zawierać.

Art. 8.1. Ja takich doznań o niedowartościowaniu nie mam. Na temat czym jest połów napisałem wyżej. Nie ma potrzeby wszystkiego definiować, bo w końcu zapętlimy się, że każde słowo trzeba definiować, a nawet te słowa, którymi definiujemy inne. Uważam, że połów amatorski znacznie się dowartościowuje w wielu zapisach, a w niektórych wręcz staje się ważniejszym.

Art.8.2. Można oczywiście gdzieś dodać że stawy hodowlane kierują się przepisami o obrębach hodowlanych i będzie to jednoznacznie prostować Twoje wątpliwości. Oczywiście jest to słuszne by stawom hodowlanym nie stawiać takich mocnych warunków. Dołoży się to w art. mówiącym o obrębach hodowlanych.

W ust. 8 to prawo własności musi działać ust. 9 nie dodaję. Jest jednoznaczne, bo ust.2 i art. 27 i 28 wystarczą. Jeżeli regulamin podnosi jakiś rygor to automatycznie staje się ważny i podlega karalności, zgodnie z art. 27 i 28. Jeżeli coś obejmują przepisy regulaminu, a nie obejmują przepisy prawa, to z automatu cudak odpowiada z ust. 2. To oznacza, że żeby nie wiem jak próbować się wyśliznąć jak piskorz, to co najmniej dostaniesz 500 pln, utratę sprzętu, może również łodzi z silnikiem itd. Właśnie po to by żaden właściciel czy inny uprawniony, nie mógł być olany, rozbudowaliśmy ust.2 o regulamin. Nie będzie sytuacji, o której nie dawno pisałem w komentarzach, ze policja przyjeżdża i nie ma podstaw prawnych do zatrzymania.

Art. 9.1.6) naszym zamiarem jest całkowity zakaz. Natomiast cel o którym mówisz wymaga i tak zezwolenia, w którym określa się rodzaj narzędzia i tam zawsze można wpisać agregat o odpowiednich parametrach, lub inne narzędzie, które może będzie wynalezione i będzie spełniało odpowiednie normy, które określone zostaną w pozwoleniu. Tam jest furtka dla opisanych celów. Ale nie może być tak że jest to powszechne narzędzie, aby spełniało tylko jakieś warunki. Pod płaszczykiem że wszystko jest ok., ginie masę narybku. Wola wędkarzy i obrońców przyrody jest jednoznaczna - wyeliminować z powszechnego użytku, a dopuścić tylko w wyjątkowych sytuacjach. Oj za szybko czytasz tą treść i nie wiążesz zapisów w jedną całość.

ust.112.b) Nie jest tak do końca jak piszesz. Otóż podnoszenie i opuszczanie jest czynnością w pionie. Przynęty nie podnosisz i nie opuszczasz, tylko podrywasz gdy jigujesz. Natomiast jednym ze sposobów połowu wędką jest (np. z pomostu, łodzi) pionowa praca przynętą w sposób ciągły. Drapieżniki (ale nie tylko) na to reagują w specyficzny sposób - poddenerwowane uderzają bokiem w przynętę. Zostają ciężko okaleczane. Przepis ten istniał tak dawno jak sięgam pamięcią i zawsze był uważany za zasadny.

ust.1.14. To co napisałeś też nie chroni ryb na tarliskach nieoznakowanych. Myślę, ze trzeba to do kupy złapać i użyć takich określeń by nie można było łowić ryb na tarle, na tarliskach tych oznakowanych i nieoznakowanych. Postaram się to zebrać do kupy.

ust.3. Po to użyto określenia w miejscach odbywającego się bądź odbytego, by objąć wszystkie miejsca bez wzgledu na to czy są oznakowane czy nie czy naturalne czy sztuczne. Krześliska też są miejscami, więc nie ma co dodatkowo dopisywać, bo tylko powodować to będzie jakieś plątanie i próby omijania przez nieprawidłowe interpretacje. Jakoś widzę, ze czas Cię goni i nie wczytujesz się w to co napisane.

ust.4. Uda się opisać - skoro innym to i nam się uda. I dobrze wiemy co mamy na myśli. Po to zostawiam rozstrzyganie w gestii ministra, by nowości mogły być szybko zakazywane jeśli okażą się w jakiś sposób szkodliwe. W przepisach minister może określić na zasadzie odwrotności. Naprawdę nie twórzmy problemów tam gdzie ich nie ma.

Art.10.2. Poprawi się.

Art.13.1. Zrobię to krócej i prościej żeby nie było wątpliwości, o której piszesz.

Art.14.1. Mogą być na wodach... pobudowane już jakieś obiekty hydrotechniczne, które zdecydowanie predysponują do tego, by utworzyć obręb hodowlany. Nie wiem dlaczego kwestionujesz zapis, który nigdy przez nikogo nie był kwestionowany i jest zapisem bardzo dawnym, służącym czemuś konkretnemu.

ust.4 uwzględnimy pstrągowe potrzeby. Dalej to Twoje niedopatrzenie. Zabrania się na wszystkich odcinkach przyujściowych.

Art.15.3. Nie tylko z Mazur. Sam z resztą uważasz, że na tą skalę rybactwo nie musi być rozwinięte w tym kraju, a rybacy mogą swobodnie przejść na usługi agro... np. jako przewodnicy wędkarscy.

O SSR - przecież ustanawia się prawa kontrolne dla użytkowników. SSRowcy mogą wejść w PSR Nie powinno być tak, że z jednej strony umożliwia się, by wyznaczone osoby (tez mogą to być dawni SSRowcy) uprawnionych do rybactwa miały prawa kontrolne i z drugiej strony dublujący twór o losach którego decyduje starosta. Do tego SSR i tak ma praktycznie uprawnienia tak małe, ze szkoda gadać. Już są masowe głosy przyrównujące SSR do byłego ORMO. Jest to forma już przeżyta i wielokroć mało skuteczna, uniemożliwiająca tworzenia jednostek zawodowych w ramach uprawnionego do rybactwa. Wielu tą zmianę pochwala. Nie może być za wielu struktur kontrolujących i walczących z występkami, bo namiesza to w głowach całkowicie. Jednym zdaniem - albo rybka albo ...

W sprawie sankcji - są zgodne z KW i KK, a nawet dalekie jeszcze od możliwości górnych wymiarów. W tym wydaniu stanowią całkiem niezły knut na dupę kłusoli i zamykają drogę sądom przed zbyt łagodnymi wyrokami.

Art.29 Otrzyma pięciokrotną nawiązkę według wartości odtworzeniowej i reprodukcyjnej szkody. Niedoczytałeś?

Art.30. Tak uważają prawie wszyscy wędkarze, a rybacy tulą uszy po sobie i się nie wypowiadają.

Art. 32 Art. jest spójny i całościowy z innymi zapisami - też to braliśmy pod uwagę. Bardzo dużo zależy od rozporządzenia, które ustala szczegółowe warunki wędkarstwa.

Dobra to teraz przystępuję do nanoszenia odpowiednich poprawek.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Projekt ustawy opracowanej przez Lake Fishing Club i moje uwagi

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Systemy zarządzania relacjami z klientami CRM Odoo Od kilku już lat wdrażamy różne wersje tego systemu, także w wersji typu Enterprise

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).