Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Kelner

Późnym wieczorem wraca do domu Kowalski na lekkim rauszu.
- Ty łachudro!
Zaczyna mu robić awanturę żona
– Czy ty wiesz, jak się nazywa facet co całymi dniami przesiaduje w knajpie?
- Oczywiście kochanie. Taki facet nazywa się kelner.

Kelner
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Biedne

O biedne rzesze rybie,
łowione w techniki trybie.

Biedne
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (16)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Szkoła PZW

Przeczytałem projekt ustawy opracowany przez Lake Fishing Club. Niestety podobnie jak wcześniejszy projekt opracowany przez KWI jest zły. Posiada liczne błędy. W wielu przypadkach pogorsza stan prawny w stosunku do obecnie istniejącego. Dobrze jednak, że powstają społeczne propozycji zmiany ustawy rybackiej albowiem jest okazja do dyskusji na temat uwarunkowań wędkarstwa w Polsce.
Poniżej w kilku zdaniach przedstawię swoje uwagi o egzaminach na kartę wędkarską. Dyskusja w tej sprawie prowadzona była przy okazji "przepychanek" pomiędzy PZW a niezależnymi towarzystwami wędkarskimi o uzyskanie ustawowej delegacji do ich przeprowadzania.
Twierdzę, że w obecnych czasach egzaminy są anachronizmem. Nie do każdej żeczy musi by potrzebny jakiś "papier" Na przykład osoby , które ukończyły 18 lat do kierowania motorowerem nie muszą posiadac prawa jazdy. Niewątpliwe kierujący motorowerem musi umiec nim jeździc i dobrze znac przepisy kodeksu drogowego. W przeciwnym razie skutki dla kierowcy i innych osób mogą byc groźne. Wędkarstwo nie przynosi takich zagrżeń. Dodatkowym argumentem zniesienia egzaminów dla wędkarzy jest to, że nie muszą zdawac egzaminów rybacy, którzy przecięż w owiele większym stopniu oddziaływują na środowisko (za wyjątkiem uprawnień do obsługi agregatów elektrycznych). Ewenementem jest, że członkowie komisji egzaminacyjnych nie mją żadnych kwalifikacji i uprawnień do ich przeprowadzania.
Czy ktoś będzie przestrzegał wymiarów i okresów ochronnych ryb oraz innych przepisów dotyczących wędkowania nie wynika z braku wiedzy o nich ale z postawy samych wędkarzy - czy szanują przepisy, czy kierują się zasadą: co na haku to w plecaku.
Z przeprowadzanych rozmów z wędkarzami potwierdzam Pana spostrzeżenie, że egzaminy w PZW są farsą Bywa też, że są również fikcyjne. Ważne jest aby móc pobrac składki od nowego wędkarza.
Sprawa egzaminów wędkarskich z pozoru wydaje się błacha, lecz w rzeczywistości ma inny o wiele ważniejszy wymiar. Młody wędkarz przychodząc do PZW na początku otrzymuje szkołę jak w Związku można lekceważyc przepisy i kształtuje sie w nim negatywną postawę moralną.
Schowaj teksty   

Powiązane z

Projekt ustawy opracowanej przez Lake Fishing Club i moje uwagi

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron WWW

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).