Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 5

Prohibicja

Niedźwiedź wprowadził w lesie prohibicję. Poszedł na obchód lasu i spotyka pijanego zająca.
Złapał go za uszy i mówi: za pijaństwo kara śmierci, w lesie obowiązuje prohibicja!
Na to zając: wybacz mi, to ostatni raz, nie wiedziałem nic o nowym prawie!
Niedźwiedź: OK, ostatni raz ci daruję.
I puścił zająca. W następny dzień znów poszedł niedźwiedź na obchód. Wszystkie zwierzęta trzeźwe, nic się nie dzieje. Pójdę nad jezioro się wykąpać postanowił niedźwiedź. Przychodzi nad jeziorko, patrzy, a na pomoście pijany zając drze mordę na całego.
Złapał zająca za uszy i mówi: teraz to już po tobie! Kara śmierci za pijaństwo!
Na to zając: Ty sobie k... niedźwiedź wprowadzaj w lesie tą swoją prohibicję, a od nas ryb to się odp...l!!!!

Prohibicja
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

weź się i połap

.............

weź się
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rolnikom mówię

Andrzeju,

Jak tylko mam okazję (a zdarza się nierzadko) to tlumacze to wszystko rolnikom "jak krowie na miedzy". Masz rację, że kiwają głowami, zdają się rozumieć, nawet zdają się przyznawac rację i wykazywac chęć zmian. Ale szybko im mija i mówią "nie da się", "nie oplaca się", "nie warto". I robią wszystko jak wcześniej, "po indiańsku". Nie chce mi się przytaczać przykładów, ale żal bierze jak się pomyśłi, że to 1/4 polskiego społeczeństwa (albo jak wolisz i pewnie jest to bliższe rzeczywistości - mieszkańców Polski). I z niego, z tej mentalnosci, wyrastają teraz rzesze ludzi kończących jakiekolwiek tzw. szkoły wyższe, otrzymujac w nich to, co niektórzy nazywają "Mickey Mouse education". A taki, obdarzony "statusem" i awansem, zatwardziały w swojej mentalności jest "nie do ruszenia". Więc wypuści ścieki do jeziora, bo co mu tam. Więc zbuduje zaporę w rezrwacie, bo jest "górą" i od podobnych sobie dostanie zezwolenie. We własnym interesie, który wyłącznie dostrzega i który jest dla niego najwazniejszym drogowskazem życiowym.

Bo minister ochrony środowiska uzasadnia ldaczego dobrym jest puszczenie estakady i drogi przez wielokilometrowy odcinek puszczy, bagien, torfowisk i koryta Rospudy.

Mówię rolnikom, jak tylko mam okazję, I wszystkim innym też mówię. Nie ma co się oglądać na rządzących, ministrów, dyrektorów czy presesów. Oni są "krwią z krwi, kością z kości" ludu tej ziemi. Nieodrodnymi synami. Trzeba patrzeć po sobie.

Co do rybactwa zaś - nie znajduję podstaw do zmiany poglądu, że warunki do uprawiania wędkarstwa w sensie łowienia ryb na wędkę, zapewnia wędkarzom rybak. Nie "daje ich natura", bo to juz było i tę naturę grabiliśmy ile wlazło, aż niewiele zostało.

Działalność ludzka jest ekonomiczna, co nie oznacza, że w każdym przypadku przeliczalna na pieniądze. To nieuprawnione trywioalizowanie i demagogiczna argumentacja. Jadąc na rowerze również ekonomicznie rozkłada sie siły, żeby nie wyczerpać ich przed dojechaniem do celu.

W ekologii ważne są kwestie racjonalności i ekonomii, przewagi korzyści, również czy często niematerialnych, nad kosztami, też niekoniecznie albo wręcz wcale nie finansowymi. Bo wielu rzeczy rzeczywiście nie da sie przeliczyć na pieniądze, ale na wartości tak. Bez trywializowania. I bez szatkowania normalnych, spójnych działań ludzkich. Bo wtedy doprowadza się do antagonizmów i do szkód.

Reszta to ideologia

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski

Schowaj teksty   

Powiązane z

O petycjach, interwencjach i o pożytku z dyskusji

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).