Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Rolnikom mówię

Andrzeju,

Jak tylko mam okazję (a zdarza się nierzadko) to tlumacze to wszystko rolnikom "jak krowie na miedzy". Masz rację, że kiwają głowami, zdają się rozumieć, nawet zdają się przyznawac rację i wykazywac chęć zmian. Ale szybko im mija i mówią "nie da się", "nie oplaca się", "nie warto". I robią wszystko jak wcześniej, "po indiańsku". Nie chce mi się przytaczać przykładów, ale żal bierze jak się pomyśłi, że to 1/4 polskiego społeczeństwa (albo jak wolisz i pewnie jest to bliższe rzeczywistości - mieszkańców Polski). I z niego, z tej mentalnosci, wyrastają teraz rzesze ludzi kończących jakiekolwiek tzw. szkoły wyższe, otrzymujac w nich to, co niektórzy nazywają "Mickey Mouse education". A taki, obdarzony "statusem" i awansem, zatwardziały w swojej mentalności jest "nie do ruszenia". Więc wypuści ścieki do jeziora, bo co mu tam. Więc zbuduje zaporę w rezrwacie, bo jest "górą" i od podobnych sobie dostanie zezwolenie. We własnym interesie, który wyłącznie dostrzega i który jest dla niego najwazniejszym drogowskazem życiowym.

Bo minister ochrony środowiska uzasadnia ldaczego dobrym jest puszczenie estakady i drogi przez wielokilometrowy odcinek puszczy, bagien, torfowisk i koryta Rospudy.

Mówię rolnikom, jak tylko mam okazję, I wszystkim innym też mówię. Nie ma co się oglądać na rządzących, ministrów, dyrektorów czy presesów. Oni są "krwią z krwi, kością z kości" ludu tej ziemi. Nieodrodnymi synami. Trzeba patrzeć po sobie.

Co do rybactwa zaś - nie znajduję podstaw do zmiany poglądu, że warunki do uprawiania wędkarstwa w sensie łowienia ryb na wędkę, zapewnia wędkarzom rybak. Nie "daje ich natura", bo to juz było i tę naturę grabiliśmy ile wlazło, aż niewiele zostało.

Działalność ludzka jest ekonomiczna, co nie oznacza, że w każdym przypadku przeliczalna na pieniądze. To nieuprawnione trywioalizowanie i demagogiczna argumentacja. Jadąc na rowerze również ekonomicznie rozkłada sie siły, żeby nie wyczerpać ich przed dojechaniem do celu.

W ekologii ważne są kwestie racjonalności i ekonomii, przewagi korzyści, również czy często niematerialnych, nad kosztami, też niekoniecznie albo wręcz wcale nie finansowymi. Bo wielu rzeczy rzeczywiście nie da sie przeliczyć na pieniądze, ale na wartości tak. Bez trywializowania. I bez szatkowania normalnych, spójnych działań ludzkich. Bo wtedy doprowadza się do antagonizmów i do szkód.

Reszta to ideologia

Pozdrawiam serdecznie

Jurek Kowalski

Schowaj teksty   

Powiązane z

O petycjach, interwencjach i o pożytku z dyskusji

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pozycjonowanie stron staramy się wykonać rzetelnie. Przykładowo tę stronę: Metki firmy zajmującej się nadrukiem np. kodów kreskowych na metkach, pozycjonujemy od dłuższego już czasu z sukcesem, na słowa i frazy kluczowe: metki odzieżowe, wszywki odzieżowe, etykiety samoprzylepne.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).