Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 5

Prohibicja

Niedźwiedź wprowadził w lesie prohibicję. Poszedł na obchód lasu i spotyka pijanego zająca.
Złapał go za uszy i mówi: za pijaństwo kara śmierci, w lesie obowiązuje prohibicja!
Na to zając: wybacz mi, to ostatni raz, nie wiedziałem nic o nowym prawie!
Niedźwiedź: OK, ostatni raz ci daruję.
I puścił zająca. W następny dzień znów poszedł niedźwiedź na obchód. Wszystkie zwierzęta trzeźwe, nic się nie dzieje. Pójdę nad jezioro się wykąpać postanowił niedźwiedź. Przychodzi nad jeziorko, patrzy, a na pomoście pijany zając drze mordę na całego.
Złapał zająca za uszy i mówi: teraz to już po tobie! Kara śmierci za pijaństwo!
Na to zając: Ty sobie k... niedźwiedź wprowadzaj w lesie tą swoją prohibicję, a od nas ryb to się odp...l!!!!

Prohibicja
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

weź się i połap

.............

weź się
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Finał dyskusji

Andrzeju,

1. SWI życzę jak najlepiej, życzę rozwoju i wielkich dokonań na miarę ogólnopolskiego stowarzyszenia. O wiele większych niż możliwe do dokonania przez pojedynczych ludzi. Bo na to zasługuje. Życzę dokonań przynajmniej na miarę Trout Unlimited i w podobnym czasie. Co nie zmienia wymowy faktu, że po upływie kilku lat "działalności" stowarzyszenie zmniejszyło się z ponad stu osób do ledwo trzydziestu. Mimo otwartej formuły, zgodnej z Ustawą o stowarzyszeniach. Między "kanapą" a "masowością" jest jeszcze cały przedział harmonijnego rozwoju organizacji i zyskiwania na znaczeniu. Organizacje, które się nie rozwijaja po prostu się zwijają. Stagnacja zabija.
Rozumiem, że "dobry uczynek to jak Kali kogoś recenzować, a jak ktoś Kalego recenzować to grzech". Jak się podejmuje "działania" głównie recenzujące, śledcze, tropiące, oceniające, polegające na oczekiwaniu od innych to trzeba być gotowym na to, że się zostanie zrecenzowanym. A skoro działalność stowarzyszeń odbywa się "na zewnątrz" (w odróżnieniu od socjalistycznych organizacji, rozdających "do wewnątrz") to nie ma się co dziwić, że oceny z zewnątrz przychodzą.

2. Żyj jak najdłużej. I zdobywaj jak najwięcej szacunku. To pomaga.

Pozwól, że i ja się zwrócę do Czytelników.

Drodzy Czytelnicy. Oceńcie sami, czy w przypadku takiej dyskusji internet spełnił swoja główną role czyli rolę narzędzia wymiany informacji, ocen, rolę edukacyjną i poznawczą. Rozstrzygnij, drogi Czytelniku, czy mimo twierdzeń niektórych, że dyskutują tylko po to, żeby "bić pianę" dowiedziałeś się czegoś o dyskutujących. Na czym im zależy, skąd się biorą ich przekonania, do czego zmierzają?
Czy ta dyskusja sprawiła, że jakaś sprawa wzbudzila Twoje zainteresowanie, że postanowiłeś głębiej ją rozważyć pod wpływem skrótowego opisu czy analizy, czy Twoja uwaga została zwrócona na coś, czego wcześniej nie zauważałeś, że w innym świetle zobaczyłes cos, co dotad wydawało się oczywiste?

Jeżeli cokolwiek takiego się komukolwiek zdarzyło to warto dyskutować. I przeznaczac na to czas.

Bo internet służy wymianie myśli, a nie działaniu. Działanie odbywa się w "realu", a sieć najwyżej służy do zbierania się ludzi, do umawiania się co do tego, co w rzeczywistym świecie zrobią.

Wiele z opisywanych rzeczy da się zrobić. Są Koledzy, którzy służą doswiadczeniem i wiedzą. Mają przykłady jasno pokazujące jak się zabrać do rzeczy.

To sie da zrobić.

Pozdrawiam serdecznie

Jerzy Kowalski
Schowaj teksty   

Powiązane z

O petycjach, interwencjach i o pożytku z dyskusji

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Osuszanie budynków - osuszanie ścian łódź

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).