Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Kosmos i światopogląd

Andrzeju wkraczasz na ścieżkę, że z przesadzonej "choinki" wyrośnie sekwoja. Dyskusja o miejscu człowieka na naszej planecie niechybnie musi się skończyć na dyskusji światopoglądowej. Z punktu kosmosu los modraszka nie istnieje, z punktu człowieka i jego filozofi los modraszka może budzić troskę, a nawet może znajdą się ludzie którzy będą chcieli mu pomóc, czy owocnie to już inna sprawa.
Osobiście mam do natury podejście ideologiczne i często nie zastanawim się czy działania takie czy inne będą dobre dla ludzi czyt. wędkarzy. Ale zdaje sobie sprawę, że ekologia jest na tyle skuteczna na ile okazuje się dla ludzi opłacalna. Ludzie mają już lodówki, toyoty, telewizory, żarcie, trzecią żonę lub męża, i chcą mieć jeszcze coś. Chcą czystego morza aby się w nim wykąpać latem, a tu kicha sinice pochodna fosforu i azotu, a Słupia pozaklasowa, argument czyste rzeki to czyste morze trafi do najoporniejszych. A takie zwierzaki jak minog strumieniowy, strzebla potokowa, krasnorost, włósieniczniki czy nasz pospolity pstrąg potokowy - to są organizmy wskaźnikowe i o ile one są w tych rzekach to znaczy, że z rzeką i środowiskiem jest w miare OK. Ekologia jest opłacalna, jest wymierna, jest nauką, ale dla mnie jest ideologią lub filozofią bo jest mi tak wygodniej.
Ps. Zamiast modraszka dam przykład z wodnej bajki. Przebadano ichtiofaune prawie wszystkich pomorskich rzek w Polsce, skład gatunkowy podobny, bo i charakter i lokalizacja geograficzna zbliżona, we wszystkich rzekach występuje głowacz białopłetwy, a tylko w Łupawie głowacz pręgopłetwy, typowy choć ginący gatunek rzek Karpackich, skąd ta rybka znalazła się w pomorskiej Łupawie, cholera wie. Czy komus może zależeć na takiej rybce i jej losie, ideologicznie tak, a pragmatycznie pewnie też bo skoro przez tysiąclecia utrzymała się populacja tych rybek w rzece to widać, że warunki nie zmieniły się tak bardzo, czyli nie jest jeszcze tak źle.
Pozdrawiam
Schowaj teksty   

Powiązane z

O petycjach, interwencjach i o pożytku z dyskusji

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Open source ERP i CRM - Odoo (dawniej OpenERP)

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).