Lewe menu

Filtry

Humor»

Rating: 4 Reviews count: 54

Dom wariatów

Dom wariatów, lekarz siedzi na dyżurce, wokół sajgon, szaleńcy wchodzą sobie na głowę, wydzierają się, bija się, kompletny odjazd, skaczą po łóżkach, jedzą karaluchy, rzucają się poduszkami. Nagle do lekarza podchodzi taki najbrudniejszy. Koszula - ścierwo, pazury czarne, tłuste włosy, na nogach podarte kapcie, nieogolony, sińce pod oczami. Lekarz na niego patrzy i mówi:
- A co to takie piękne do mnie przyszło? Małpka?
Facet nic.
- A może napoleon albo książę?
Facet nic.
- A może to taki piękny przybysz z obcej planety nas odwiedził?
Facet na to:
- Panie, kurwa, ogarnij Pan ten sajgon, bo mi tu kazali internet podłączyć!

Dom wariatów
 • Currently 4 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,1/5 (54 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Hyde Park»

LA PESCA EN EL MAR

¡Mirad!, ya la tarde fenece...La noche en el cielo Despliega su velo
Propicio al amor.La playa desierta parece;Las olas serenas
Salpican apenas Su dique de arenas,Con blando rumor.

Del líquido seno la luna Su pálida frente Allá en occidente
Comienza a elevar.No hay nube que vele importuna
Sus tibios reflejos,Que miro de lejos Mecerse en espejos
Del trémulo mar.

more...

LA PESCA EN EL MAR
 • Currently 1,5 out of 5 Stars.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (9 votes cast)

Thank you for rating!

You have already rated this page, you can only rate it once!

Your rating has been changed, thanks for rating!

Szukaj

Reklama

Tak, prawie tak...

Jasne, że ta wiedza szczegółowa, wąsko wyspecjalizowana, opiera się na naukach podstawowych. I że szufladki bez biurka niewiele są warte. Szufladki porządkują, ułatwiają właściwe odnalezienie tego, co akurat potrzebne. Dlatego trzeba w nich utrzymywać porządek, nie przekładać i nie mieszać. )

Trudno oczekiwać, by "człowiek swej statystycznej "biomasie" kierował się potrzebami wyższymi. W tym świadomością, że jest tylko chwilą we wszechświecie". ) Tak zwani „zwykli zjadacze chleba” nie muszą wcale o tym myśleć i zawracać sobie głowy jakąś „ekologią”. Inną „logią” też, bo to wymaga myślenia. Z definicji.

Ta świadomość rozsądnego gopodarowania ziemią, jej zasobami, przestrzenią, zasady „zrównoważonego rozwoju” to wszystko jest konieczne. Nie dla przyrody – dla nas. Dla przyrody jest obojętny los modraszka, mamuta czy człeka. Jedne gatunki wymierają inne nie. Świat się zmienia, bo zmieniają się warunki. Na niektóre zmiany mamy pośrednio wpływ, większość na szczęście od nas nie zależy. Ja mogę sobie wyobrazić takie naciśnięcie guzika. Planeta Ziemia to zniesie. Przyroda żywa częściowo też. Tylko ludzie tego nie przeżyją, ale to już drobiazg, skończy się pewien iluś tam tysięczny epizod z historii Planety Ziemi.

Ale zostawmy takie spektakularne zakończenie. Ludzie mogą wygubić się w sposób daleko mniej widowiskowy, choćby zatruwając stopniowo, wodę, żywność, powietrze. Co dziś jemy? Czym oddychamy? Na Mazurach od dawna wozi się wodę spożywczą, a kiedyś gotowaliśmy na „zaburtówce”. Niedawno żartowałem, że przyjdzie czas sprzedawania w butlach świeżego powietrza o leśnym zapachu. Przestałem się śmiać, kiedy w tv zobaczyłem jak sprzedawane są takie butle w Japonii. Może jeszcze jest to bardziej ekstrawagancja niż konieczność, ale...

Modraszek, jako motyl żyje krótko. Składa jajeczka, wylęga się gąsienica, która do życia potrzebuje rośliny żywicielskiej określonego typu. A także mrówek, to taka ciekawostka. Póki będą zachowane warunki dogodne dla roślin żywicielskich, będą modraszki. Co roku nowe pokolenia. Te małe sympatyczne motylki potrzebują do życia daleko mniej, niż my ludzie. I wbrew pozorom, mają być może większe szanse na przeżycie niż my...
I tą może niezbyt optymistyczną refleksją zakończę.

Andrzej
Schowaj teksty   

Powiązane z

O petycjach, interwencjach i o pożytku z dyskusji

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: WMS - wszystko w jednym

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).