Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 5

Prohibicja

Niedźwiedź wprowadził w lesie prohibicję. Poszedł na obchód lasu i spotyka pijanego zająca.
Złapał go za uszy i mówi: za pijaństwo kara śmierci, w lesie obowiązuje prohibicja!
Na to zając: wybacz mi, to ostatni raz, nie wiedziałem nic o nowym prawie!
Niedźwiedź: OK, ostatni raz ci daruję.
I puścił zająca. W następny dzień znów poszedł niedźwiedź na obchód. Wszystkie zwierzęta trzeźwe, nic się nie dzieje. Pójdę nad jezioro się wykąpać postanowił niedźwiedź. Przychodzi nad jeziorko, patrzy, a na pomoście pijany zając drze mordę na całego.
Złapał zająca za uszy i mówi: teraz to już po tobie! Kara śmierci za pijaństwo!
Na to zając: Ty sobie k... niedźwiedź wprowadzaj w lesie tą swoją prohibicję, a od nas ryb to się odp...l!!!!

Prohibicja
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4/5 (5)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

weź się i połap

.............

weź się
 • Obecnie 2 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Tak, prawie tak...

Jasne, że ta wiedza szczegółowa, wąsko wyspecjalizowana, opiera się na naukach podstawowych. I że szufladki bez biurka niewiele są warte. Szufladki porządkują, ułatwiają właściwe odnalezienie tego, co akurat potrzebne. Dlatego trzeba w nich utrzymywać porządek, nie przekładać i nie mieszać. )

Trudno oczekiwać, by "człowiek swej statystycznej "biomasie" kierował się potrzebami wyższymi. W tym świadomością, że jest tylko chwilą we wszechświecie". ) Tak zwani „zwykli zjadacze chleba” nie muszą wcale o tym myśleć i zawracać sobie głowy jakąś „ekologią”. Inną „logią” też, bo to wymaga myślenia. Z definicji.

Ta świadomość rozsądnego gopodarowania ziemią, jej zasobami, przestrzenią, zasady „zrównoważonego rozwoju” to wszystko jest konieczne. Nie dla przyrody – dla nas. Dla przyrody jest obojętny los modraszka, mamuta czy człeka. Jedne gatunki wymierają inne nie. Świat się zmienia, bo zmieniają się warunki. Na niektóre zmiany mamy pośrednio wpływ, większość na szczęście od nas nie zależy. Ja mogę sobie wyobrazić takie naciśnięcie guzika. Planeta Ziemia to zniesie. Przyroda żywa częściowo też. Tylko ludzie tego nie przeżyją, ale to już drobiazg, skończy się pewien iluś tam tysięczny epizod z historii Planety Ziemi.

Ale zostawmy takie spektakularne zakończenie. Ludzie mogą wygubić się w sposób daleko mniej widowiskowy, choćby zatruwając stopniowo, wodę, żywność, powietrze. Co dziś jemy? Czym oddychamy? Na Mazurach od dawna wozi się wodę spożywczą, a kiedyś gotowaliśmy na „zaburtówce”. Niedawno żartowałem, że przyjdzie czas sprzedawania w butlach świeżego powietrza o leśnym zapachu. Przestałem się śmiać, kiedy w tv zobaczyłem jak sprzedawane są takie butle w Japonii. Może jeszcze jest to bardziej ekstrawagancja niż konieczność, ale...

Modraszek, jako motyl żyje krótko. Składa jajeczka, wylęga się gąsienica, która do życia potrzebuje rośliny żywicielskiej określonego typu. A także mrówek, to taka ciekawostka. Póki będą zachowane warunki dogodne dla roślin żywicielskich, będą modraszki. Co roku nowe pokolenia. Te małe sympatyczne motylki potrzebują do życia daleko mniej, niż my ludzie. I wbrew pozorom, mają być może większe szanse na przeżycie niż my...
I tą może niezbyt optymistyczną refleksją zakończę.

Andrzej
Schowaj teksty   

Powiązane z

O petycjach, interwencjach i o pożytku z dyskusji

 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Bardzo często nazywane w skrócie SEO jest kluczowym elementem reklamy w Internecie, gdyż właśnie dzięki pozycjonowaniu stron i optymalizacji możemy odnaleźć strony, jakich poszukujemy na co dzień korzystając z wyszukiwarki Google. Pozycjonowanie stron WWW Każdy potencjalny klient jest przez nas traktowany indywidualnie i dostosowujemy swoje usługi bezpośrednio pod potrzeby Państwa.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).