Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 1,5 Ilość ocen: 3

Sekretarka

Na początek proponuję pani 10 milionów plus premia, mówi prezes do nowo przyjmowanej sekretarki, po czym dodaje, lustrując ją wzrokiem:
- Choć, hmmm, z przyjemnością dałbym pani dwanaście...
Na to sekretarka:
- Z przyjemnością, panie prezesie, to ja biorę dwadzieścia!

Sekretarka
 • Obecnie 1,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 1,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

"PAN TO DOŁÓŻ"

Wodo, miłości nasza, tyś nam życie, zdrowie...
Ile Cię cenic trzeba, ten tylko się dowie
kto nadzieję utracił, że w Twej żyznej toni
jeszcze rybka za rybką kiedyś bedzie gonić.
Dziś piękno Twe w całej ozdobie ku pamięci
opiszę Hołd oddając Tobie:

więcej...

czyli ostatni zjazd ......
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,5/5 (13)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Reportaże/Walne Sprawozdawcze zebranie Koła nr 35 Ostrowiec Św- Huta 

Walne Sprawozdawcze zebranie Koła nr 35 Ostrowiec Św- Huta

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4817 
Komentarzy: 0 
ID: 66045 
Węzeł: 43919 
Zbigniew Kutyła

Opis, tym razem Walnego Koła-Huta w Ostrowcu Św. Trochę ciekawych rzeczy. Zapraszam do przeczytania.

Walne zebranie Koła PZW nr 35 Huta
Może ktoś powie, że tekst jest długi, ale to jedyny sposób, aby 95 % wędkarzy z Koła nr 35 Huta, dowiedziało się, co dzieje się w ich Kole. Jest to skrócona wersja.

Dnia 16 lutego 2003 r, tradycyjnie w Bursie szkolnej przy ul Iłżeckiej, odbyło się Walne Sprawozdawcze Zebranie Koła PZW Huta. Na wstępie, zebranych przywitał prezes Koła p. Adolf Pasieka. Należeli do nich, przedstawiciel Zarządu Okręgu, Tadeusz Maj, prezes bratniego Koła nr 34 PZW Miasto, Edward Matuszewski, przedstawiciel Gazety Ostrowieckiej Zbigniew Kutyła, oraz wszyscy, którzy znaleźli czas i przybyli na to spotkanie. Tradycyjnie minutą ciszy została uczczona pamięć tych, którzy odeszli do krainy wiecznych łowów.

Na przewodniczącego zebrania, jednogłośnie wybrany został p. Adam Marczyk, który zapoznał zebranych z dalszym programem. Powołanie protokólantów i komisji wniosków, odczytanie protokółów z poprzedniego zebrania, sprawozdanie Zarządu Koła, informacja opiekuna młodzieży, sprawozdanie komisji rewizyjnej i sądu koleżeńskiego, informacja o opłatach(składki), sprawozdanie ze złożonych wniosków w 2002 r, wręczenie odznaczeń i ocena działalności Koła przez Zarząd Okręgu, przerwa, dyskusje nad złożonymi sprawozdaniami, przedstawienie i zatwierdzenie pracy Zarządu, ustalenie pracy komisji wniosków i ich zatwierdzenie, oraz zakończenie zebrania - oto kolejność.

Na pytanie, czy ktoś ma inne propozycje, p. Leszek Baran zaproponował zrezygnowanie z punktu 2, czyli odczytania protokółów z poprzedniego zebrania. Uzyskał aprobatę. Na protokólantów wybrano Krzysztofa Stojeckiego i Stanisława Kwiatkowskiego, a komisji wniosków Andrzeja Rondudę, Marka Reszczyka i Michała Ciocha. Komisje zajęły swoje miejsca i zebranie zostało rozpoczęte na nowo.

Prezes p. Adolf Pasieka odczytał sprawozdanie z działalności Koła za 2002 rok. Podkreślił, że celem dzisiejszego spotkania jest odsłona, czyli ocena działalności Koła PZW nr 35 Huta, oraz wytyczenie nowych celów i zadań na rok 2003. Tematy, które były zawarte w sprawozdaniu to, działalność organizacyjna, realizacja zadań kulturalno – oświatowych, zagospodarowanie i ochrona środowiska wodnego. Statutowe, comiesięczne zebrania Koła odbywały się systematycznie, a frekwencja sięgała ponad 75% Drugim ważnym punktem była sprawa lokalu Koła. Ten nie odpowiada żadnym standardom. Zebrani dowiedzieli się, że Koło jest na etapie załatwiania nowego, w centrum miasta, w miarę taniego i spełniającego lepsze warunki dla tych, którzy się w nim znajdą.

Na koniec 2002 r Koło nr 35 zrzeszało 917 członków. Niestety tendencja spadkowa o 48 osób. Działaniami merytorycznymi do spełnienia były: Kulturalno- oświatowa( sport wędkarski i turystyka) zarybianie i ochrona wód, oraz ochrona przed kłusownictwem.

Następnie prezes odczytał długą listę zawodów, i wyjazdów wędkarskich, włącznie z wynikami. Oto one: Podlodowe Mistrzostwa Koła, Otwarcie sezonu - Towarzyskie Zawody o Największą Rybę, Towarzyskie Zawody Spławikowe, z okazji Dnia Hutnika - Romanów, Konkurs o Największa Rybę – Przykop, Spławikowe Mistrzostwa Koła- Brody, Towarzyskie Zawody Spławikowe o Największą Rybę – lin, wycieczka do miejscowości Przykop, Spławikowe Mistrzostwa Koła na OZMO, Towarzyskie Zawody o Największą Rybę- leszcz, Towarzyskie – płoć, Wycieczka do Ciszycy, Zawody Emerytów i Rencistów, Bogoria o puchar Prezesa Koła, Ciszyca - Towarzyskie Zawody Spławikowe, Przykop o Największą Rybę Drapieżną, Zakończenie sezonu(o największą rybę) Wycieczka - Przykop. Koło również reprezentowało swoich członków na zawodach organizowanych przez Okręg Kielce.

Temat zarybiania wyglądał tak: Do rzeki Kamiennej wpuszczono: płoć (narybek) 150 kg, karaś srebrzysty 200 + 250 kg, jaź kroczek 150 kg, lin 100 kg, szczupak narybek 50 kg, 4000 szt. pstrąga (Świślina), OZMO- karaś srebrzysty 75 kg, karaś 50 kg, lin kroczek 50 kg, szczupak 10 kg. Dodatkowo 250 kg japońca do OZMO. Na tym ostatnim wycięto zbędne krzewy i poprawiono estetykę. Robiły to Koła Hutnicze i Miejskie. Szczególnie wyróżnieni zostali: Kaczmarski Stanisław, Baran Stanisław, Kwiatkowski Stanisław, Krawczyk Adam, Krawczyk Marcin, Kieloch Tadeusz, Marczyk Adam, Rysiak Wojciech i Pasieka Adolf. Jaskuła Edward - podziękowanie z nieodpłatne użyczenie sprzętu, w postaci koparki.

Następnie w ciepłych słowach, Prezes podziękował SSR (Społeczna Straż Rybacka) za zaangażowanie w pracy. Wyróżnieni to: Piątkowski Henryk, Łokieć Jerzy, Pająk Mieczysław, Kaczmarski Stanisław, Kieloch Tadeusz, Kwiatkowski Tadeusz, Rysiak Wojciech. Podziękowania otrzymała również Huta Ostrowiec, Zarząd Gazety Ostrowieckiej i Wiadomości Świętokrzyskich. Pan Adolf wyraził nadzieję, że rok 2003 będzie lepszy, od poprzedniego pod każdym względem. Sprawozdanie Komisji rewizyjnej złożył p. Kieloch Tadeusz. Wynikało z niego, że członkowie uczestniczyli w każdym comiesięcznym zebraniu, przeprowadzili kontrole w poszczególnych segmentach działalności Koła, byli obecni podczas imprez wędkarskich. Skontrolowano pracę skarbnika, turystykę wędkarską, zakup upominków i inne.

Środki obrotowe na koniec 2001 roku wynosiły, 36 539 18 zł. 36 483 67 zł było na koncie w Banku, a pozostałe 55 51 zł w kasie Koła. Wpływy za 2002 r to 98 262 62 zł Rozchody w 2002 wyniosły 96 078 71 zł. Stan w kasie Koła to 131 77 zł. Pozostała część 38 598 zł znajduje się na koncie w banku. Komisja rewizyjna stwierdza, że nie ma żadnych uchybień w pracy skarbnika, kwota z roku na rok wzrasta, co dobrze świadczy o gospodarce finansowej Zarządu Koła.
Sprawozdanie z działalności sądu koleżeńskiego: W czasie działania nie wpłynął żaden wniosek o ukaranie członków Koła, co oczywiście cieszy.
Kolejnym punktem było odczytanie wniosków złożonych podczas poprzedniego zebrania. Odpowiadał, przedstawiciel Zarządu Okręgu. Jak się okazało nie był przygotowany do dyskusji, nie znał pytań i nie potrafił na nie dokładnie odpowiedzieć.
Kolejny temat, to sekcja młodzieżowa. Opiekun młodzieży p Witold Kacperkiewicz przedstawił swoją działalność, opisał starty swoich wychowanków i zajęte przez nich miejsca.

Skarbnik przedstawił swoją działalność. Temat to, składki na 2003 rok, ulgi, jakie mogą być honorowane, oraz plany na przyszłość.
Kolejny punkt, to wręczenie odznaczeń. Dokonał tego p. Tadeusz Maj. Podziękował również wszystkim, za dotychczasową, jak się wyraził bardzo dobrą działalność. Srebrną odznakę otrzymał Krzysztof Stojecki i Jerzy Łokieć.
Wnioski, poruszane podczas dyskusji.

Pan Leszek Baran poprosił, aby następnym razem, przedstawiciel Okręgu, na piśmie odpowiedział na wnioski złożone na tym zebraniu. Pan Jasiak Witold poruszył kwestię dojazdu do wody. Chodzi o teren od wału do rzeki, oraz mycia różnych zbiorników przez rolników w naszych wodach. Pan Hamera poruszył temat zbiornika na Mickiewicza i odpowiedzialności, za śniecie ryb w miesiącach letnich i zimowych. Pan Stojecki zapytał o ryby wpuszczone do stawu OZMO. Dokładniej to o ich stan i gatunek. Sprawa dostępu do wody, czyli grodzenie, oraz prawne aspekty tego problemu też interesowała zebranych. Często podawanym przykładem był zbiornik Chańcza. Prezes zapowiedział wizytę ichtiologa na Zbiorniku przy Kilińskiego. Pan Leszek Baran poruszył kwestię zmniejszenia stawki za kilometr, w związku z używaniem samochodów w celach służbowych. Pan Piątkowski – zapytał, co my mamy z PZW? Rządzą się naszymi pieniędzmi, a my nie mamy wpływu na to, gdzie możemy łowić, - to jego słowa. Pan Marczyk poruszył kwestię SSR-u i jej działalności w Kole Bodzechów, oraz podatku od diet strażników i osób działających społecznie.

Ktoś zaproponował, aby na zbiorniku Brody wprowadzić zakaz używania silników spalinowych, lub zmniejszenia prędkości łodzi. Kolejny rozmówca poruszył kwestię zarybiania Wisły i Kamiennej. Również ciekawił zebranych plan wycieczkowy w 2003 r. Stare województwa, a Okręgi PZW, to relikt minionej epoki, dało się słyszeć. Ujście rzeki Kamiennej i możliwości łowienia przez wędkarzy naszego Okręgu, też było powodem do dyskusji. Ostatnim, poruszonym tematem były składki na ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, związanych ze sportem wędkarskim. Zgłoszono wnioski.

Zebranie zakończył prezes Koła PZW nr 35 Huta. Podziękował przybyłym i zaprosił, za rok na kolejne.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Systemy CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).