Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 4 Ilość ocen: 4

Bank

Słyszałeś o blondynce, która obrabowała bank?
- Związała sejf i wysadziła strażnika.

Bank
 • Obecnie 4 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Z przymrużeniem oka

Wrócił Czapek...

więcej...

Czapkowi
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,3/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Śmieci

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 2467 
Komentarzy: 0 
ID: 49237 
Węzeł: 29506 
Waldemar "Grubyzwierz" Szewczuk

Problem śmieci nad wodą był i z pewnością będzie w Polsce zawsze poruszany. Chciałbym i ja się na ten temat wypowiedzieć.

Dziś byłem nad Odrą w okolicach Cigacic i Leśnej Góry. Przeszedłem kilka kilometrów brzegiem rzeki i wszędzie towarzyszył mi jeden widok - śmieci, śmieci i jeszcze raz śmieci. Na każdej główce leżały puste puszki po piwie, opakowania po robakach, zanęcie, itp.

Zastanawiam się, o czym myślą Ci "wędkarze", którzy jadąc do domu zostawiają odpadki gdzie popadnie. Czy jest im aż tak ciężko pozbierać je do reklamówki i wyrzucić do śmietnika? A może wstydzą i brzydzą się je dotykać, bo czują się "lepsi" od innych? Czy nie przeszkadza im widok śmieci, gdy po raz kolejny przyjeżdżają nad wodę w te samo miejsce? A może to jest ich sposób na "zaznaczanie" ich łowiska lub patent na odstraszania innych wędkarzy? Naprawdę nie wiem, czym się Ci ludzie kierują.

Rozumiem, prosty chłop przyjedzie na rowerze, puszkę w krzaki rzuci. I tak nie zrozumie, że zaśmieca środowisko, choćby mu o tym trąbić codziennie. W syfie się wychował i do syfu jest przyzwyczajony. A reszta wędkarzy? Przyjeżdżają nad wodę drogimi brykami i pozostawiają po sobie stertę śmieci. Robią się na niewiadomo jakich super wędkarzy a kultury osobistej za krzty w sobie nie mają. Niektórzy, ci bardziej "ekologiczni" próbóją palić śmieci w rozpalanych przez siebie ogniskach, zapominając jednak, że puszki i szkło raczej się nie pali...

Tyle mam do powiedzenia. Już widzę tę zczerwieniałe ze złości twarze, czytające moje słowa. Mam nadzieję, że im więcej się będzie o tym mówic, tym większa ilość wędkarzy będzie sprzątać po sobie swoje stanowiska.

Należy im często przypominać słowa, które wpajano mi w młodości: "RZĄDASZ CZYSTOŚCI - ZACHWAJ JĄ SAM".

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).