Lewe menu

Filtry

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Wyznania

Sędzia do oskarżonej:
- A więc nie zaprzecza pani, że zastrzeliła męża podczas transmisji z meczu piłkarskiego?
- Nie, nie zaprzeczam.
- A jakie były jego ostatnie słowa?
- Oj strzelaj, prędzej, strzelaj...

Wyznania
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

"Cienie"

Tylko cienie spokojne, tych co odeszli,

więcej...

"Cienie"
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Rybim okiem/Zimowe ostoje - gest zwycięstwa 

Zimowe ostoje - gest zwycięstwa

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 3355 
Komentarzy: 0 
ID: 24411 
Węzeł: 16372 
Zimowa Victoria

Jakżesz typowy gest zwycięstwa... I często towarzyszy mu okrzyk radości lub rozczarowania. Ciekawe jest, że bardzo często nawet niewielka rybka, choćby leszczyk cienki jak żyletka, powoduje, że zrywamy się z krzesełka, jak gdyby do holu właściwego mężczyźnie - na stojąco.

Nie zamierzamy tutaj naśmiewać się z tego gestu - jest on bardzo naturalny i pożyteczny. Terapeutyczny wręcz. Zbyt niskie kosze i krzesełeczka oraz niewygodna pozycja, którą się na nich przyjmuje, powoduje znaczne ograniczenie przepływu krwi, czyli krążenia...

I w tej pozycji także trzeba upatrywać największej zmory podlodowego wędkowania - marznięcia. Marzną ci, którzy siedzą zbyt nisko. Wytrzymują nad przeręblem - jak obliczyli Finowie - dwukrotnie krócej od siedzących wygodnie, czy nawet od stojących nad dziurą.

Warto więc zastanowić się przed zakupem siedziska. Nie nad jego miękkością, nie nad oparciem, lecz nad wysokością. Przyjęto, że najwygodniej siedzi się większości ludzi na przedmiotach, których wysokość ma około 42 centymetrów.

Leszczowa dziura

Efekty zimowych poszukiwań leszczy kończą się najczęściej złowieniem niewielkich rybek.

I nie należy dziwić się temu specjalnie - właśnie one są najbardziej ruchliwe, mają bardzo niewielkie zapasy tłuszczu. Wewnętrzne spalanie tych energetyzujących substancji pozwala największym sztukom przetrwać całą zimę bez pokarmu, w stanie letargu, zimowej katatonii.

Wielkie leszcze, niczym niedźwiedzie, odżywiają się zapasami zgromadzonymi latem i jesienią we własnym organiźmie. I tak jak u misiów, może zdarzyć się dzień czy dwa, gdy ciepło, słońce, długotrwała odwilż obudzi je na chwilę z zimowego snu...

O ile można uwierzyć w pojedyńcze przypadki złowienia ryby tak wielkiej, że trzeba bło rozkuwać przerębel, o tyle opowieści o regularnym łowieniu dwukilowych leszczy spod lodu traktować trzeba jako słabość opowiadacza...

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Archiwlane strony wędkarskie "Rybiego Oka": Wędkarstwo - archiwum Cały szereg informacji i artykułów o wędkarskim hobby. Jest co czytać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).