Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Męskie gadanie

Rozmawiają trzy myszy:
- ja to trutkę na szczury wciągam nosem jak narkotyk i nic mi się nie dzieje!
- a ja to ćwiczę muskuły na łapce na szczury!
przechwala się druga.
Na co trzecia mysz:
- a ja idę do domu
- po co?
pytają dwie zdumione myszy
- eee, kota muszę przelecieć...

Męskie gadanie
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

W czasie 1,5 roku pobytu....

więcej...

Wycieczki.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Artykuły/Sprzęt/Jaź - lato na całej rzece - uwag kilka 

Jaź - lato na całej rzece - uwag kilka

Ocena: 0 
Ilość ocen: 0 
 Ilość wyświetleń: 4680 
Komentarzy: 0 
ID: 28979 
Węzeł: 18248 

Ta łódka, to kawałek historii naszego wędkarstwa. To słynna "Stynka", składana łódeczka, na której przed laty pływało się po rzekach i jeziorach.

Łódka stynka

Na drewnianym stelażu rozpinało się gumowany kadłub. Mimo niewielkich rozmiarów i delikatnego wyglądu "Stynka" była bardzo mocna i stabilna, czego dowodem - jak na zdjęciu - jest to, że jeszcze wiele tych łódeczek pozostało w pełni sprawnych.

To nadal marzenie wielu wędkarzy - niestety łódki tej od dawna się nie produkuje. Tymczasem mieści się ona do bagażnika nawet niewielkiego auta, unosi dwóch tęgich chłopów i jest cudownym środkiem wodnej lokomocji na jaziowe rafy w śródrzeczu.

------------------------------------------------------------

Zwary

Zielone bakany na wielkich rzekach - tu niestety nie widać koloru - oznaczają miejsca szczególnie niebezpieczne dla poszycia statków. W takich kamieniskach przez całe lata przebywają setki jazi, które do spływającej przynęty, czy powoli prowadzonego woblera wychodzą bardzo chętnie i bez podejrzliwości charakteryzującej ryby przebywające bliżej brzegu.

Podczas niżówek niektóre rafy wyłaniają się z wody. Można na nich spokojnie ulokować ponton, czy przybić tu łódką i przez całe dnie brodzić ze spinningiem czy bolońską odległościówką.

Jazie na rafach i rozległych kamieniskach osiągają wielkie rozmiary i są bardzo "pazerne" na przynęty - dwukilowce biją w siedmiocentymetrowe woblery, większe potrafią zaatakować nawet gnoma trójkę.

------------------------------------------------------------

Obra

Na niewielkich rzeczkach, takich choćby jak Obra, jazie kryją się w gąszczu roślinności - także w strefie nurtowej. Przynęta prowadzona lub spławiana w rynnach wolnych od roślin wywabia je z ukrycia.

Na takich rzekach - byle ich brzegi nie były zakrzaczone nadmiernie - najlepsze są długie kije. Bolonki nawet siedmiometrowe, spinningi powyżej trzech metrów. Pozwala to bardzo pewnie i precyzyjnie kontrolować przynętę prowadzoną na skraju zielonych łanów.

Dyskusje i recenzje

Schowaj teksty   
   
 
RSS 2.0
PDF
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Systemy CMS

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).