Lewe menu

Komentarze

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 3

Wyznania

Sędzia do oskarżonej:
- A więc nie zaprzecza pani, że zastrzeliła męża podczas transmisji z meczu piłkarskiego?
- Nie, nie zaprzeczam.
- A jakie były jego ostatnie słowa?
- Oj strzelaj, prędzej, strzelaj...

Wyznania
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

"Cienie"

Tylko cienie spokojne, tych co odeszli,

więcej...

"Cienie"
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,8/5 (4)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Wiatr

Wpływ wiatru na efekt połowów.

Jaki, Twym zdaniem, wpływ ma wiatr na efekt połowów? Przy którym masz najlepsze efekty?
bezwietrznie
północny
północno-wschodni
wschodni
południowo-wschodni
południowy
południowo-zachodni
zachodni
północno-zachodni
inny, jaki napisz w komentarzu

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
Kuba Guzowski

Mój znajomy Kjell Johansson prowadzil badania nt. metod lowienia szczupaków w jeziorze Rottnen. M.in. badal wpływ kierunku wiatru na brania.
Jezioro Rottnen jest dosc typowym jeziorem poludniowo-wschodniej Szwecji.
Na 3500 szczupaków, które zostaly złowione w badanym okresie, proporcje byly mniej wiecej równe. Kierunek wiatru nie odgrywa wiec zadnej roli w braniu badz niebraniu, przynajmniej szczupaka.

Początek

Wydaje mi się, że to zależy od jeziora//zbiornika. Na jednych lepsze brania są, kiedy jest północy wiaterek, na innych południowy itd. Fakt, że bardziej komfortowo łowi się przy bezwietrznej pogodzie, jednak jak pisał kolega niżej trudniej jest wtedy podejść większą rybę. Niejednokrotnie, choć nie zawsze, zdarzało się, że mając najbardziej paskudny wiatr, czyli taki „prosto w pysk” łapałem więcej niż Ci, którzy mieli wiatr w plecy i spokojną wodę, wiadomo dlaczego…
Nie wiem tylko jak to wygląda w rzekach, czy wiatr ma jakikolwiek wpływ na brania, czy tylko na komfort połowu.

Początek

Witold Nichcaj

Według mnie najlepiej i najbardziej komfortowo wędkuje się gdy jest bezwietrznie. Wówczas powierzchnia wody jest jak lustro i można dostrzec najdelikatniejsze nawet branie leszcza czy lina. Łatwiej równierz celnie podac lekką spinningowa przynętę w wybrane miejsce. Czy efekty w postaci ryb są lepsze? Jeśli co chwile spławik nie będzie nam spływał dostrzeżemy niemal każde branie w przeciwiństwie łapania na fali. Jeśli spinningową przynętę podamy idealnie pod krzaczek lub zwalone drzewo to już połowa sukcesu do schwytania zębacza, okonia bądź sandacza. No i nie trzeba chyba wspominać o przyjemności łapania podczas bezwietrznej pogody. Słychać wówczas każde naturalne melodie natury. Łapanie na wietrze niesie ze sobą ryzyko utratu kilku zestawów, jednak z mojego doświadczenia wynika, że ryby są wówczas mniej ostrożne. Zdecydowanie jednak stawiam na łapanie bez wiatru. Jest to napewno o wiele bardziej komfortowe.

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Jeśli interesuje Cię wędkarstwo a w szczegolności gdy chesz pooglądać piekne Zdjęcia ryb i nie tylko ryb, odwiedź koniecznie wskazaną tu galerię. Jest co pooglądać!

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).