Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

"Lotniczy" ale użyję wędkarskiego określenia - "Japoniec":

Samolot stoi na pasie, lot opóźnia się, w samolocie min. japońska wycieczka....
Japońcy, uczuleni na punktualność, nerwowo patrzą na zegarki i w okienka.
Nagle ktoś zauważa, że na płytę wyszło trzech niewidomych lotników: czarne okulary, białe laski i idą potykając się, konsternacja.
Ktoś rzucił: - To ukryta kamera! Ludzie w śmiech. A lotnicy wchodzą do samolotu, przewracają się o wszystko co na drodze, ludzie wyją ze śmiechu.... Tamci wchodzą do kabiny, włączają na oślep aparatury - kontrolki zażarzyły, silniki zaskoczyły, ludzie tarzają się - samolot rusza.... ?!?! Konsternacja. Samolot nabiera pędu, ludzie bledną. Już wały widać! Na pokładzie panika!!!! Ludzie krzyczą: - Do góry, do góry!!!!!!!
FFFFFFUUU! W ostatniej chwili samolot oderwał się. Ooooooooo, emocje opadły a jeden lotnik do drugiego:
No, jak kiedyś nie krzykną, to się rozpieprzymy!

"Lotniczy" ale użyję wędkarskiego określenia - "Japoniec":
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Oczekiwanie

Gdzie ta werwa? gdzie ten żart?

więcej...

Oczekiwanie
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Czyr - Coregonus nasus-Forma

Czyr

Łososiokształtne

Nieco ściśnięte, śledziowate ciało o wyjątkowo małej, stożkowatej głowie, zakończonej tępym pyskiem. Łuski większe niż u łososiowatych, linia boczna pełna. Płetwa tłuszczowa pomiędzy płetwą grzbietową i głęboko wciętą ogonową. Wąski otwór gębowy z trudem sięga wycięciem do przedniej krawędzi oka. Ma dolne położenie. Szczęka górna szeroka i krótka. Na pierwszym łuku skrzelowym 20-29 (najczęściej około 24) krótkich wyrostków filtracyjnych. Grzbiet jasny w kolorze od niebieskawozielonego do oliwkowego, boki i brzuch od białego do srebrzystego. Długość 50-60 cm, maksymalnie do 86 cm.

W dolnym biegu rzek i jeziorach Syberii oraz zlewiskach Morza Białego. W Bałtyku i dużych, głębokich jeziorach Szwecji, północnych Niemczech (jeziora Selenter i Schal), w Polsce, północno-zachodniej Rosji, jeziorach podalpejskich i alpejskich, Szwajcarii, Austrii i Bawarii.

W zlewiskach mórz arktycznych i Bałtyku występuje jako forma wędrowna, w głębokich jeziorach jako stacjonarna. Tarło od października do grudnia. Zależnie od miejsca występowania tarliska mogą się znajdować w wodach płynących lub na stokach jezior. Gdy tarło odbywa się w rzece, młode spływają do jeziora. Dojrzałość płciową osiąga w czwartym lub piątym roku życia.

Małe zwierzęta denne (robaki, larwy owadów, mięczaki), dodatkowo większe organizmy planktonowe.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ publish to nowoczesny i wydajny wzorzec projektowy - CMF (Content Management Framework). eZ Publish Kod źródłowy dostępny jest na zasadach nieodpłatnych licencji GNU GPL

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).