Left menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 2

Męskie gadanie

Rozmawiają trzy myszy:
- ja to trutkę na szczury wciągam nosem jak narkotyk i nic mi się nie dzieje!
- a ja to ćwiczę muskuły na łapce na szczury!
przechwala się druga.
Na co trzecia mysz:
- a ja idę do domu
- po co?
pytają dwie zdumione myszy
- eee, kota muszę przelecieć...

Męskie gadanie
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (2)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze

W czasie 1,5 roku pobytu....

więcej...

Wycieczki.
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Czyr - Coregonus nasus-Forma

Czyr

Łososiokształtne

Nieco ściśnięte, śledziowate ciało o wyjątkowo małej, stożkowatej głowie, zakończonej tępym pyskiem. Łuski większe niż u łososiowatych, linia boczna pełna. Płetwa tłuszczowa pomiędzy płetwą grzbietową i głęboko wciętą ogonową. Wąski otwór gębowy z trudem sięga wycięciem do przedniej krawędzi oka. Ma dolne położenie. Szczęka górna szeroka i krótka. Na pierwszym łuku skrzelowym 20-29 (najczęściej około 24) krótkich wyrostków filtracyjnych. Grzbiet jasny w kolorze od niebieskawozielonego do oliwkowego, boki i brzuch od białego do srebrzystego. Długość 50-60 cm, maksymalnie do 86 cm.

W dolnym biegu rzek i jeziorach Syberii oraz zlewiskach Morza Białego. W Bałtyku i dużych, głębokich jeziorach Szwecji, północnych Niemczech (jeziora Selenter i Schal), w Polsce, północno-zachodniej Rosji, jeziorach podalpejskich i alpejskich, Szwajcarii, Austrii i Bawarii.

W zlewiskach mórz arktycznych i Bałtyku występuje jako forma wędrowna, w głębokich jeziorach jako stacjonarna. Tarło od października do grudnia. Zależnie od miejsca występowania tarliska mogą się znajdować w wodach płynących lub na stokach jezior. Gdy tarło odbywa się w rzece, młode spływają do jeziora. Dojrzałość płciową osiąga w czwartym lub piątym roku życia.

Małe zwierzęta denne (robaki, larwy owadów, mięczaki), dodatkowo większe organizmy planktonowe.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Sprzęt wędkarski

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).