Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 5 Ilość ocen: 1

Kelner

Późnym wieczorem wraca do domu Kowalski na lekkim rauszu.
- Ty łachudro!
Zaczyna mu robić awanturę żona
– Czy ty wiesz, jak się nazywa facet co całymi dniami przesiaduje w knajpie?
- Oczywiście kochanie. Taki facet nazywa się kelner.

Kelner
 • Obecnie 5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 5/5 (1)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Biedne

O biedne rzesze rybie,
łowione w techniki trybie.

Biedne
 • Obecnie 2,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 2,5/5 (16)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Ogończa arnak, Arnak 

Ogończa arnak, Arnak - Dasyatis Uarnak

Ogończa arnak, Arnak

Rajokształtne

Szerokość tarczy ciała nieco większa niż jej długość, zwykle gładka, niekiedy u starszych ryb kilka gruzełków na grzbiecie. Dno pyska z 4 do 7 fałdów skórnych. Ogon bardzo długi i cienki, w ciemne i jasne pierścienie, z kolcem jadowym. Strona grzbietowa jaskrawoplamista, strona brzuszna biaława. Szerokość tarczy sięga u największych osobników 150 cm.

Występuje w Oceanie Indyjskim i południowo zachodnim Pacyfiku.

Bytuje w wodach przybrzeżnych, płytkich, wchodzi w laguny i ujścia większych rzek. Podobnie jak inne ogończe żeruje zwykle w nocy lub w dnie pochmurne. W ciągu dnia często zagrzebuje się w piaski i muły denne.

Żarłoczna i silna ryba Żywi się drobnymi rybami i bezkręgowcami dennymi.

Obiekt połowów sportowych na wędki. Poławiana też przez rybaków w niewody i sieci stawne. Mięso z tarczy ciała smaczne, cenione na rynkach wschodniej Afryki i południowej Azji. W niektórych okolicach dość pospolita. Zranienia kolcem jadowym ogona mogą być bardzo niebezpieczne.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

Co do kolca jadowego ogończy...
cyt. za Onet wiadomości:
"Znany australijski łowca krokodyli i dziennikarz telewizyjny, Steve Irwin, zmarł na skutek uderzenia jadowitym kolcem ogończy (płaszczki). Podczas ataku ogończa może uderzać ogonem zadając głębokie rany, przed którymi nie chroni nawet skafander nurkowy. Poza tym zaopatrzony w haczyki kolec, który normalnie leży płasko, przy uderzaniu staje sztorcem. Do wypadku doszło u północno-wschodnich wybrzeży Australii podczas wyprawy płetwonurkowej. Steve Irwin zasłynął jako prezenter niekonwencjonalnego programu przyrodniczego "the Crocodile Hunter" (Łowca Krokodyli). Był również dyrektorem Australia Zoo w Beerwah, w Queensland i aktywnym działaczem na rzecz ochrony środowiska."

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: eZ Publish

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).