Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3 Ilość ocen: 6

Przyjaciółki

Spotkały się dwie przyjaciółki:
- Podobno wyszłaś za mąż?
- Tak i nie żałuję tego kroku
- Ja nie wyszłam za mąż, ale też kroku nie żałuję...

Przyjaciółki
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,2/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Sezon

No i zaczęliśmy,
Sezon na szczupaka,
Kto żyw za kij chwyta,
Heja na biedaka,

więcej...

Sezon
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,7/5 (6)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Parposz śródziemnomorski 

Parposz śródziemnomorski - Alosa fallax nilotica

Parposz śródziemnomorski

Śledziokształtne

Wyciągnięte, lecz jednocześnie krępe ciało z kilem brzusznym. Łuski kilowe rozwinięte tylko z tyłu za płetwami brzusznymi. Łuski duże, łatwo odpadające. Otwór gębowy górny; 34-37 skrzelowych wyrostków filtracyjnych. Brak płetwy tłuszczowej. Płetwy brzuszne rozpoczynają się poniżej początku nasady płetwy grzbietowej. Jedna dobrze rozwinięta płetwa grzbietowa. Brak w niej twardych promieni. Grzbiet jest niebieski do niebieskozielonkawego. Boki zielonosrebrzyste, brzuch białosrebrzysty. Kilka czarnych plam (zwykle 7 z tyłu za pokrywami skrzelowymi; nie są one prążkowane. Maksymalna długość 50 cm (ciężar do 2 kg).

Ryba bardzo szeroko rozpowszechniona w Morzu Śródziemnym i Adriatyku, mniej liczna w morzu Marmara i Morzu Czarnym.

Ryba wędrowna wstępująca od marca do maja do rzek na tarło, jednak nic opuszcza strefy przypływów. Dojrzałość płciową osiąga około trzeciego roku życia. Tarło odbywa nad piaszczystym lub kamienistym podłożem. Ikra prawdopodobnie unosi się ponad dnem. Po złożeniu ikry dorosłe ryby powracają do morza. Okres inkubacji jaj wynosi, w zależności od temperatury wody, od 4 do 8 dni. Latem młode ryby spływają do morza.

Plankton zwierzęcy oraz drobne skorupiaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Pewne, hobbystyczne zainteresowania genealogiczne spowodowały, że zawartość domeny Nazwisko.pl zamierzamy w przyszłości rozwinąć i zbudowac w oparciu o nią dość obszerny serwis.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).