Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 3,5 Ilość ocen: 27

Pan i rybka

Podchmielony facet wraca do domu. Po cichutku wchodzi do sypialni. Niechcący strąca akwarium ze złotą rybką.
Akwarium ląduje na podłodze. Biedna rybka rozpaczliwie zamyka i otwiera pyszczek.
Wkurzony facet:
- Coooo! ... na pana mordę drzesz?!

Pan i rybka
 • Obecnie 3,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3,7/5 (27)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Fanaberie

Ciągle w Sejmie, w duda walą
Konstytucję nam rozwalą!
Już w Ustawach pogrzebali
I w Kodeksach pozmieniali
Wciąż w Kuluarach dyskutują
Czego dotkną - to zepsują!
Hu, ha, hejże hola…
Niechaj żyje nam swawola!
Lecz nie biorą pod uwagę
Spraw, co mają większą wagę
Bieda straszna w całym kraju
Wszyscy młodzi uciekają
Pracy szukać i pieniędzy
Bo nikt nie chce żyć w tej nędzy.
Kiedy zgwałcą Konstytucję
W Biblii zrobią rewolucję.
Wszystkim kręci el-pe-er
To anagram pe-er-el?
Tam syn z ojcem rozrabiają
Za nic nas, rodaków mają.
W wielkiej pysze, euforii
Siłą przeszli do historii!
Świat się śmieje z tego cały
Nie da im to żadnej chwały.
Ciągle jakieś perturbacje
To aborcja, to lustracje…
W ludzkiej głowie się nie mieści
Taka ilość bzdurnych wieści.

więcej...

Fanaberie
 • Obecnie 4,5 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 4,4/5 (7)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Pławikonik sargassowy 

Pławikonik sargassowy - Hippocampus ramulosus

Pławikonik sargassowy

Ciernikokształtne

Ciało okryte kostnymi płytkami, ułożonymi w 48-50 poprzecznych pierścieni, mających w miejscach styku układające się w rodzaj kila, nieduże wyrostki. Wzdłuż linii grzbietu są one znacznie większe, zwłaszcza na odcinku od głowy do płetwy grzbietowej. Głowa zagięta jest w kierunku brzucha. Ogonowa część ciała przekształcona w chwytny ogon. Oczy mogą poruszać się oddzielnie, niezależnie od siebie. Długi, rurkowaty pysk stanowi więcej niż 1/3 długości głowy. Zakończony jest on bardzo małym otworem gębowym. W płetwie grzbietowej 18-21 miękkich promieni, w odbytowej 4, a w piersiowej 15-16. Brak płetw brzusznych i ogonowej. Ubarwienie zielonkawe bądź brązowawe, niejednokrotnie delikatnie, biało cętkowane na krawędziach pierścieni ciała. Maksymalna długość 15 cm.

Północny Atlantyk od Irlandii i południowych rejonów Morza Północnego (rzadko) do północno-zachodnich wybrzeży Afryki; Madera. Wyspy Kanaryjskie, Morze Śródziemne i Morze Czarne. Przebywa w strefie wodorostów płytkich wód, szczególnie chętnie wśród łąk morskich traw. Wstępuje również do wód słonawych. W Morzu Śródziemnym występuje pławikonik (Hippocampus hippocampus) jego budowa zewnętrzna: długość pyska większa niż 1/3 długości głowy, od 45 do 47 pierścieni ciała, płetwa grzbietowa z 16-17, piersiowa z 13-15 miękkimi promieniami.

Większość czasu pławikoniki spędzają prawie zupełnie bez ruchu wśród podwodnych roślin, mocno przyczepione do nich ogonem. Pływają wolno w pozycji pionowej lub lekko skośnie, dzięki falistym ruchom płetwy grzbietowej. Ich rurkowaty pysk działa przy chwytaniu zdobyczy zupełnie tak samo jak pipeta, wysysając pokarm do jamy gębowej. Okres tarła od maja do lipca. Po ceremonialnych zalotach samica składa jaja (za pomocą krótkiego pokładełka) wprost do torby lęgowej na brzuchu samca. Rozwijają się one w niej przez około 4-5 tygodni, po czym samiec silnymi skurczami tułowia wydaje na świat w pełni rozwinięte młode ryby.

Zwierzęta planktonowe (skorupiaki) i wylęg ryb.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   
 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Hobbystycznie założona strona genealogiczna oparta o Webtrees: genealogiczne drzewo rodzinne . Można znależć na niej już sporo różnych nazwisk. Bardzo ciekawe materiały źródłowe dotyczące narodzin, zgonów i zawartych związków małżeńskich z parafii Grążąwy.

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).