Lewe menu

Filtry

Humor»

Ocena: 0 Ilość ocen: 0

Dyktafon

Szef do blondynki sekretarki:
- Jak pani chce, proszę użyć mojego dyktafonu.
- Dziękuję, ale użyję po prostu ręki jak inni.

Dyktafon
 • Obecnie 0 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 0/5 (0)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Hyde Park»

Na rurze.

Trafiłem....

więcej...

Wielkie Łuki cz.2.
 • Obecnie 3 z 5.
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Ocena: 3/5 (3)

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Ty już oceniałeś/aś tę stronę, oceny można dokonywać tylko raz!

Twoja ocena została zmieniona, dziękujemy za ocenę!

Szukaj

Reklama

Rybie Oko/Ryby/Ryby Świata/Wargacz melops 

Wargacz melops - Symphodus melops

Wargacz melops

Okoniokształtne

Owalne, nieco wygrzbiecone ciało o dużej głowie i długim, spiczastym pysku (wysokość ciała większa od długości głowy). Mały otwór gębowy zakończony grubymi, mięsistymi wargami. Daleko wysuwalne szczęki wyposażone są w spiczaste, lekko wygięte zęby; na każdej 1 szereg. Brak zębów na podniebieniu. Dolne kości gardłowe są zrośnięte w masywne, miażdżące płytki. Krawędź przedpokrywowej części wieczka skrzelowego ząbkowana. Duże, koliste łuski, 31-37 wzdłuż linii bocznej, która biegnie równolegle do linii grzbietu. Na policzkach 5-6 rzędów łusek (poniżej oczu). Długa, niedzielona płetwa grzbietowa z 14-17 kolcami i 8-11 promieniami miękkimi. W płetwie odbytowej 3 kolce 18-11 promieni miękkich. Ubarwienie bardzo zmienne, zależnie od płci, stopnia dojrzałości płciowej oraz pory roku. Samce zielone, brązowe, czerwonawe lub żółte ze lśniącymi, niebieskimi paskami na pokrywach skrzelowych. Samice z ciemnobrązowymi plamami. Rzuca się w oczy czarnoniebieska, półksiężycowa plama za tylną krawędzią oka; na trzonie ogona zawsze występuje czarna plama, leżąca na linii bocznej lub nieco poniżej. U ciemno ubarwionych samców często jest ona niewyraźna. Maksymalna długość 25 cm (najczęściej do 16 cm).

Północny Atlantyk od Maroka i Wysp Azorskich do Wysp Brytyjskich i środkowej Norwegii; kanał La Manche, Morze Północne, Skagerrak, Kattegat. Zachodnie rejony Morza Śródziemnego (łącznie z Adriatykiem). Przebywa w obfitujących w wodorosty przybrzeżnych wodach (również w strefie pływów), często wśród podwodnych łąk, na głębokości od 1 do 30 m.

Wargacz melops jest na północnym obszarze swego występowania często spotykanym przedstawicielem rodziny wargaczowatych; jedynie zimą schodzi w głębsze warstwy wód i wówczas trudniej jest go spotkać. Tarło do kwietnia do lipca. Ikra składana jest do gniazda zbudowanego z fragmentów wodorostów. Jednoroczne ryby osiągają długość około 5-8 cm i wówczas są już dojrzałe płciowo.

Skorupiaki i mięczaki.

Ryby i prawo:

Dyskusje i komentarze

Schowaj teksty   

wiatm zlapalem powyzszego wargacza teraz moje pytanie czy jest ona jadalna

Początek

 
RSS 2.0
E-mail do moderatorów Wersja drukowalna - Sklep Wędkarski ŻBIK Pomoc Błędy Księga Gości
Reklamy Krokus: Fundusz ETF - ciekawe linki

Wielki Portal Wędkarski "Rybie Oko" ma charakter otwarty (podobnie jak Wikipedia), każdy może zgłosić chęć współpracy przy jego budowie, obsłudze, zarządzaniu i zostać Moderatorem. Również każdy, kto ma ochotę stać się współtwórcą Rybiego Oka, może wybrać sobie własną grządkę do uprawiania i wspólnie z innymi czynić ją zgodną z własną wizją. Może uczestniczyć w rozwoju konkretnego istniejącego już działu wędkarskiego (np.Filmy, Fotografie, Sprzęt, Humor, Wody, Łowiska, Linki, itp.) lub też stworzyć całkiem nowy. Jeśli lubisz wędkarstwo i pragniesz zostać współtwórcą Rybiego Oka wypełnij ten Formularz listu E-mail i napisz w nim czym chcesz się zająć, i dlaczego właśnie Ty. Aktualne gremium adminów i moderatorów zadecyduje, czy zasługujesz na taką rolę, jeśli jednak masz chęci i choć nieco wiesz o wędkarstwie zapewne masz duże szanse :).